امام علی (ع):
گنج‌هاى روزى در وسعت اخلاق نهفته است.
Saturday, 17 April , 2021
امروز : شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ - 6 رمضان 1442
شناسه خبر : 1817
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : 19 دسامبر 2018 - 13:36 |

توانمندسازی کاغذی در یزد!!!مدیریت سفارشی مهم ترین رنج نخبگان است

 بيست و پنجمين سال متوالي براي كسب رتبه برتر كنكور در استان يزد رقم خورد،پيشتازان علمي و نخبگان ديار علم و انديشه نيز بار ديگر معرفي و شناخته شدند و صندلي بهترين دانشگاه هاي ايران به نام يزد و يزدي ها ثبت شد. افتخار آفريني و كسب رتبه هايي از جنس علم،فرهنگ و هنر در […]

 بيست و پنجمين سال متوالي براي كسب رتبه برتر كنكور در استان يزد رقم خورد،پيشتازان علمي و نخبگان ديار علم و انديشه نيز بار ديگر معرفي و شناخته شدند و صندلي بهترين دانشگاه هاي ايران به نام يزد و يزدي ها ثبت شد. افتخار آفريني و كسب رتبه هايي از جنس علم،فرهنگ و هنر در تاريخ يزد به وفور مشاهده مي شود و تمدن اين ديار به نشان جهاني نيز ثبت شده است اما آنسوي اين شكوه و عظمت،يزد در مديريت روزمره،كدخدامنشي وحتي گاهي سفارشي گرفتار و قفل شده و متاسفانه در برخي بخش ها افول چشمگیری را شاهد هستيم.
نگاه اقتصادي و تلاش مردم اين ديار همواره زبان زد بوده است و اين روزها نرخ بيكاري و عقبگرد در برخي بخش ها بر شانه شهر سنگيني مي كند.نرخ بيكاري بيش از۱۰ درصد و افراد جوياي شغلي كه گذر از پاسخ به نياز آن ها مشكلات اجتماعي جبران ناپذيري به همراه دارد. اگر مهاجر پذير نبوديم،اگر با بحران كم آبي مواجه نمي شديم،اگر مشاغل ما به جاي سنتي در رديف دانش بنيان قرار مي گرفت؛ اگر ابرها به باروري و تاكيد بر بارش باران پاسخ مثبت مي دادند،اگر اتباع بيگانه با يزد خداحافظي مي كردند،اگر احمدي نژاد رئيس جمهور نشده بود و صد اما و اگر ديگر براي عقبگرد يزد شناسايي و در نهايت وظيفه شناسي توسط مسئولان و رسانه ها تكرار مي شوند.
و يك اگر دیگر و بسیار مهم به خوبي در ميان كاغذبازي ها و سليقه هاي شخصي فراموش شده است،اگر دست در دست نخبگان و باور به توانمندي هاي واقعي؛هر كدام به سهم خود در مديريت كارآمد و پيشبرد اهداف استان تلاش كرده بوديم امروز بازهم اين همه اما و اگر داشتيم؟ تريبون ها و بلندگوها گوش فلك را از توصيه و نظريه كَر كرده است و خلاصه مي گويند بايد جوان باور،دانش بنيان،متخصص،وظيفه شناس،واقع نگر و شايد كمي مدير باشيم ولي آن طرف تر از همين تريبون جاي نخبگان توانمند هم چنان خاليست و عده اي نيز ريش و سبيل گرو مي گذارند تا با پيش ابلاغ و دست نوشته و تلفن و تعريف و تمجيد از افراد مورد علاقه و محب خويش نيروهايي در ظاهر توانمند و با عمل بیگانه خلق كنند.
مدير توانمند با حلوا حلوا كردن خلق نمي شودو پا به ميدان ريسك و خدمت نمي گذارد،توانمندسازي كاغذي تنها پاسخ به نياز چاپلوسي و پرورش نيروهايي اهل تعظيم به درگاه همان مديران اشتباهي هستند،اين بيماري سال هاست به جان يزد افتاده و گروه بالا و پايين نمي شناسد. وقتي اهل معامله باشيم،روز به روز رنجش نخبگان بيشتر و فراري دادن افراد شايسته و توانمند از عرصه كار و تلاش تقويت مي شود.
ما امروز بيش از فرار نخبگان با فراري دادن نبخگان در يزد مواجه هستيم.
وقتي كلاغ ها به پرواز در مي آيند جايي براي نمايش شكوهمند پرواز عقاب ها وجود ندارد. و اما يزد ثبت شده در فهرست ميراث جهاني،استاني معدني و صنعتي در رديف اولين هاي كشور،يزد سكان دار اولي بودن در رقابت كنكور اين روزها ناخوش احوال است و به گفته يكي از فعالان رسانه با اين احوالات؛ يزد ديگر يزد نمي شود.
چرا افراد مطيع و ضعيف براي همكاري انتخاب مي شوند؟ زمانی که سر تیم یا مدیر یک مجموعه دچار فقر تجربه و دانش باشد برای پوشاندن نقاط ضعف خود در سیستم از افرادی مطیع،بله قربان گو،متملق و ضعیف به عنوان همکاران سازمانی خود استفاده می کند. متاسفانه از سوی دیگر علاوه بر اینکه دایره انتخاب افراد خودی برای حفظ میز در اختیار روز به روز وسیع تر می شود،در برخی سیستم ها شاهد پدیده خرید مخالفان و منتقدان نیز هستیم و دلال گری و فساد به جان مدیریت مالی افتاده است. فساد اداری نیز یکی دیگر از زمینه های چینش منابع انسانی به سبک کاغذی است و وقتی انتخاب افراد به جای تاکید بر شایسته سالاری از سفارش فلان مسئول و بهمان آشنا نشات بگیرد،حضور مدیریت ضعیف در یک منطقه کمترین پیامد آن به نظر می رسد.
آیا وقت آن نرسیده است به جای شعار برتری کنکور و شهر دانش بنیان،توانمندی های تخصصی جایگزین مدیریت سفارشی,وارداتی و رفاقتی شود؟نه عکس یادگاری و نه آگهی های رسانه ای و نه دید و بازدید های تبلیغاتی می توانند جایگزین عملکرد واقعی شوند و یزد امروز تشنه مدیریت بحران و جبران می باشد.

گاهی در استان از پدیده رشد مدیران صحبت به میان می آید اما تعریف این رشد در برخی قسمت ها با شاخص هایی از جمله مدیران غیر قابل پیش بینی،نهایت تلاش برای گریز از اشتباه پذیری،اصرار به خوب بودن،عدم توجه به پیامدکارها،رشدی مبتنی بر ارادت،چاپلوسی و وارونه جلوه دادن مسائل،ارائه تفاسیر متفاوت از عملکرد خود،گرفتار در حباب سازی رسانه ای،اهل هیاهو با اعتماد به نفسی مبتنی بر جهل و افراد رشد یافته با کارسازی دیگران مطابق نیست. اگر این تعریف درست بود امروز استان در جایگاه بهتری به ویژه در حوزه به کارگیری و توانمندسازی منابع انسانی قرار داشت و در مقابل این تعریف پوشالی و خودساخته نیازمند به بازتعریف واقعی هستیم تا شاید دوباره یزد؛یزد شود.

 چاپ در نشریه سراسری مهرطلبان
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • با نگارش نظرات خود، در وب سایت همراهمان باشید.
  • دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در  وبسایت فاطمه شریفی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.