امام علی (ع):
گنج‌هاى روزى در وسعت اخلاق نهفته است.
Saturday, 17 April , 2021
امروز : شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ - 6 رمضان 1442
شناسه خبر : 1262
  پرینتخانه » مقالات عمومی تاریخ انتشار : 27 آگوست 2017 - 6:46 |

کام یزد تشنه مدیریت شهری/توانگری ها را دریابیم!

سخن گفتن از مديريت شهری بدين معنا نيست که افراد چگونه بتوانند يک اداره و يا سازمان مشخص را پیش ببرند، بلکه مراد از مديريت شهر اين است که ما چه قوانین و هدفگذاری های شناخته شده ای را برای مديريت محیط اطراف، آن هم در مسیر تعالی داشته باشيم و چگونه بتوانيم در هر […]

سخن گفتن از مديريت شهری بدين معنا نيست که افراد چگونه بتوانند يک اداره و يا سازمان مشخص را پیش ببرند، بلکه مراد از مديريت شهر اين است که ما چه قوانین و هدفگذاری های شناخته شده ای را برای مديريت محیط اطراف، آن هم در مسیر تعالی داشته باشيم و چگونه بتوانيم در هر شرايط و زمان خود را به آن قوانين و ضرورت ها پايبند بدانيم و مديريت خود مان را آنطور با قوانين جامعه مورد نظر هماهنگ كنيم كه نه خود ما و نه جامعه از آن ضرر ببيند.

در همه تمدن های بشری اين يک امر پذيرفته شده است که اداره کننده سالم،راستکار،توانمند،خستگی ناپذیر، راستگو، خلاق و پای بند به قانون را مردم می پسندند و این پذیرش قدرت نقش آفرینی مدیریتی او را نیز چندین برابر می کند.

با توجه به اهمیت این موضوع اغلب دیدگاه ها و مکاتب بشری اصولی را در زمينه ای وضع کرده اند تا جامعه را بسوی خير و فلاح بکشانند، اين اشخاص هستند که قانون را زير پای می گذازند، آنرا توجيه غلط می کنند و مورد استفاده سوء قرار می دهند. بعبارت ديگر مشکل اصلی در نبود قانون و یا برنامه مدون نيست بلکه مشکل در عدم هماهنگی و تطبيق قانون  و برنامه با ضرورت های جامعه است.

بدون شک برنامه ها در ذات خود برتری ها و بهتری هایی نسبت به يکديگر دارند، اما در مجموع هيچ قانون و هدف علمی و موثری انسان ها را به ظلم و تجاوز به حق ديگران و یا گذر از آنچه مسئولیتش را بر عهده می گیرند تشویق نمی کند.

رشد شهری به ویژه برای یزد که این روزها مهر جهانی شدن را نیز در کارنامه دارد به معنی برنامه‌ریزی برای آینده و به جریان انداختن شرایط حال است.بنابراین مدیران شهری باید آینده‌نگر باشند و برای رشد و تغییرات جمعیتی و اثر آن بر حمل‌ونقل، مدارس، بیمارستان‌ها و بسیاری دیگر از جنبه‌های زندگی شهری برنامه‌ریزی کنند. همچنین آنها باید ضمانت کنند که این برنامه‌ها در طول زمان با تغییر نیازهای شهر سازگار خواهند بود. کارآمدترین شهرها چشم‌اندازی منطقه‌ای اتخاذ می‌کنند و فرآیند برنامه‌ریزی جامع و انعطاف‌پذیری ارائه می‌ دهند.

و اما یزد چه افقی از چشم انداز منطقه ای را رصد می کند؟مدیران شهری خوب به رشد منطقه‌ای فکر می‌کنند، نه فقط رشد شهر خودشان، چون با رشد کلان‌شهرها نیاز به همکاری با شهرداری شهرهای حومه و بخش‌های خدماتی منطقه‌ای به وجود می‌آید. در غیر این صورت، رقابت محلی به کمبود یا مازاد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها منجر می‌شود، چون این نگرانی وجود دارد که چه کسی برای چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کند و چه کسی از آن نفع می‌برد و در نتیجه بر سر نقش‌ها و مسوولیت‌ها بی‌نظمی ایجاد می‌شود.بر همین مبنا با چند مولفه می توان گفت در یک مدل تعاملی مدیران و مردم موفق برای اداره یک شهر افردای هستند که:

۱-مسئولیت پذیری و ظرفیت در برابر کارها ، فعاليت ها و شكست ها را داشته باشد.

۲-تمايل براى بهبود انجام كارها و به کار گیری ابتکار عمل را اولویت بداند.

۳- توانايى كافى در زمان بندى مناسب براى انجام فعاليت ها را در خود تقویت یا به وجود آورند.

۴- توانایی انجام کارها در فشرده ترین زمان ممکن و درک و پذیرش منطقی شرايط و پشتکار فراوان برای انجام فعالیت ها را داشته باشند.

۵-اعتماد وافر نسبت به ساير افراد و مردم  و انجام فعاليت به منظور دستيابى و تحقق موفقيت

۶-داشتن دیدگاههای روشن و آشکار واندیشه ی نافذ و بینشی فراگیر

۷-داشتن رویکردهایی هدفمند و قابل دستیابی و به عبارتی نزدیک به حقایق با روحیه فعالیت جمعی و رعایت حقوق اجتماعی

۸-انعطاف پذیری در عین استواری و پایداری در رسیدن به اهداف

۹-میانه روی وپرهیزاز افراط و تفریط

۱۰-برخورداری از شخصیت پایدار و غیر متزلزل

۱۱-بردباری و صبر در حل مشکلات

۱۲-خويشتن داری در جایگاه ها و موقعیت های سخت و برانگیزاننده

۱۳-آرامش در برابر بحران  و واقع بینی در برخورد با مسائل

۱۴-رعایت اصول و موازینی ( ارزش ) چون نظم ، ترتيب و احترام به زمان بندی ها

۱۵٫احترام به مقررات و آئیین نامه های سازمانی

۱۶-یکسان نگری به حال و آینده (چرا که نبایستی این دو را فدای یکدیگر کرد)

۱۷-قاطع بودن در تصمیم گیری و درگیر شک و تردید نگشتن

۱۸_پایبندی به تصمیماتی که با اندیشه و مشاوره اتخاذ گردیده اند

۱۹-روحيه انتقاد پذیر،همكارى وهم بستگی در سيستم مديریت

۲۰-سیستم مدیریتی هدف گراو واقع گرا.

۲۱-گوش فرا دادن به صحبت ها و نظرات دیگران و احترام به آنها

و آنچه بیش از همه چیز در یزد امروز به چشم می خورد فعالیت بر مبنای  ” فرصت سازی برای همه ” است شهری با پشتوانه فرهنگی، توانمندی اقتصادی، ظرفیت های فناوری و علمی، نیروی انسانی،شرایط ارتباطی و از سوی دیگر محدودیت آب و هوایی اگر بر مبنای فرصت سازی مدیریت شهری و بهره مندی از ظرفیت های مردمی جان بگیرد و به پویایی برسد نتایج خوبی را به همراه داشت و در غیر این صورت روز به روز با عقبگردهای جبران ناپذیر همراه خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • با نگارش نظرات خود، در وب سایت همراهمان باشید.
  • دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در  وبسایت فاطمه شریفی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.