مروری بر کتاب “اولین ها در گام دوم”

یزد- ایرنا - کتاب « اولین‌ها در گام دوم» نوشته فاطمه شریفی به تشریح فرازهایی از بیانیه گام دوم و پیوند آن با سبک زندگی و منش شهدای مدافعان حرم در قالب داستانی و نگاهی به زندگی چند شهید والامقام مدافع حرم پرداخته است.
یزد- ایرنا – کتاب « اولین‌ها در گام دوم» نوشته فاطمه شریفی به تشریح فرازهایی از بیانیه گام دوم و پیوند آن با سبک زندگی و منش شهدای مدافعان حرم در قالب داستانی و نگاهی به زندگی چند شهید والامقام مدافع حرم پرداخته است. نویسنده کتاب اولین‌های لبیگ‌گو به پیوند بیانیه گام دوم را مدافعان و شهدای حرم به ویژه جوانان  و نسل جدید انقلابی می داند که در نقطه طلایی آن شهید سردار حاج قاسم سلیمانی قرار دارد و پیوند تحقق بیانیه گام دوم با سایر کشورهای اسلامی به ویژه مردم عراق در جریان اقدامات و شهادت این سردار رشید رقم  می خورد. این کتاب در ۸ فصل با عناوین «تجلی انسانیت در سایه خداباوری» ، «صیانتاز اخلاق و هوشیاری اجتماعی» ، «افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در جامعه» ، «مدافع سنگر همبستگی و خدمت به مردم» ، «پاسداری از نهاد خانواده»، «مبارزه با فساد و حراست تز بیت المال» ، «ستون شفافیت و دفاع از استقلال و آزادی» و  «مرزداران و مدافعان عزت ملی» است. مقدمه کتاب نیز با تحلیلی از جایگاه شهید و شهادت از دیدگاه سپبهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نگارش شده است. فاطمه شریفی در مقدمه این کتاب آورده: آنچه که ما دیدیم نه به عنوان فهم از اسلام بلکه روئیت یک تجربه از شهیدان است. خواهران و برادران من، تا کسی شهید نباشد، شهید نمی شود، شرط شهید شدن، شهید بودن است.”اگر امروز کسی را دیدید که بوی شهید از کلام او، رفتار او و اعمال او اسثشمام می شود، بدانید او شهید خواهد شد و تمام شهدای ما این مشخصه را داشتند زیرا قبل از اینکه شهید شوند شهید بودند.”
برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود :
ویرایش خبر با کتاب متفاوت است
در ادامه این مقدمه آمده: نمی تواند کسی قبل از اینکه علم بیاموزد عالم شود و شرط عالم شدن، علم آموزی است و شرط شهیدن شدن، شهید بودن است. ” این جایگاه به قدری بزرگ و رفیع است که امام خمینب فرمودند: ما نسبت به درک مقام آن ها عاجزیم همین بس که آن ها عند ربهم یرزقونند در این مسیر قربانی مهم است اما مهم تر از آن چیزی است که انسان برای آن قربان می شود. عظمت آن چیزی که برایش قربانی می شود مهم تر از خود قربانی است. امام حسین (ع) عظیم است اما اعظم از امام حسین آن چیزی است که امام حسین برای آن قربانی شد.
(Visited 37 times, 1 visits today)