امام علی (ع):
گنج‌هاى روزى در وسعت اخلاق نهفته است.
Saturday, 17 April , 2021
امروز : شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ - 6 رمضان 1442
شناسه خبر : 1209
  پرینتخانه » مقالات منتخب تاریخ انتشار : 11 آگوست 2017 - 15:28 |

چیست این قلم معجزه هزارگان بشری!

قلم‌ زبان‌ و بیان‌ عقل‌ و معرفت‌ انسان هااست‌. قلم‌ بیان‌كننده‌ فكر و اندیشه‌ و شخصیت‌ صاحب‌ قلم‌ و زبان‌ دوم‌ بشریت است. قلم‌ بیانگر فكر، فرهنگ‌ و هویت‌ ملت هاست‌. قلم‌ ترسیم‌كننده‌ خطوط‌ فكری‌،سیاسی‌، اجتماعی‌ و ادبی‌ ارباب‌ عشق است  و در یک کلام می توان گفت قلم‌ خود ترجمان پویایی و رونق کلام […]

چیست این قلم معجزه هزارگان بشری!

قلم‌ زبان‌ و بیان‌ عقل‌ و معرفت‌ انسان هااست‌. قلم‌ بیان‌كننده‌ فكر و اندیشه‌ و شخصیت‌ صاحب‌ قلم‌ و زبان‌ دوم‌ بشریت است. قلم‌ بیانگر فكر، فرهنگ‌ و هویت‌ ملت هاست‌. قلم‌ ترسیم‌كننده‌ خطوط‌ فكری‌،سیاسی‌، اجتماعی‌ و ادبی‌ ارباب‌ عشق است  و در یک کلام می توان گفت قلم‌ خود ترجمان پویایی و رونق کلام در جان حقیقت است‌ و اگر در مسیری جز این سر اندازد دودمان راستی را بر اندازد. قلم‌ انتقال‌دهنده‌ فكر و فرهنگ‌ به‌ نسل های‌ حاضر و آینده‌ است‌. قلم‌ حلقه‌ وصل‌ فرهنگ ها و اندیشه‌هاست‌. قلم‌  روای فكر و هنر و تعقل است‌.

و اما قلم‌ پرده‌گشای‌ راز آفرینش‌ و  هدایتگر  قلب ها و مغزهاست و در میان این همه کاستی به لطف نادی ن و القلم و ما یسطرون چه بی پروا در سایه الطاف بی کران ابدی سر سپرده قلم شده ایم.

قلم‌ وسیلهٔ‌ تجلی‌ خدا در آفرینش‌ است‌. قلم‌ مشیت‌ حضرت‌ حق‌ در تصویر و ترسیم‌ و تقدیر عالم‌ است‌. قلم‌ ترجمان‌ حقایق‌ عالم‌ غیب‌الغیوب‌ و غیب‌ مكنون‌ و غیب‌ مطلق‌، در بروز و ظهور كلمات‌ وجودیه‌ و حقایق‌ امكانیه‌ در لوح‌ محفوظ‌ و لوح‌ محو و اثبات‌ و الواح‌ عالم‌ غیب‌ و شهود است‌. قلم‌ منشأ و سرچشمه‌ حضرت‌ حق‌ در مجالی‌ و حضرات‌ وجودیه‌ و حضرات‌ خمس‌ و «كن‌ وجودی‌ و انما امره‌ اذا اراد شیئا ان‌ یقول‌ له‌ كن‌ فیكون‌» است‌.

قلم‌ صنع‌ ، حكمت‌ ، تقدیر ، تعلیم‌، هدایت‌ و عزت‌ است‌. قلم‌ استقامت‌ در راه‌ خدا، علی‌گونه‌ بودن‌، خدامحوری‌، حق‌مداری‌، اتقان‌ در كارها داشتن‌، توازن‌  و در صراط‌ مستقیم‌ حركت‌ كردن‌ است‌…اهدنا صراط المستقیم… قلم‌ حساب‌ و كتاب‌ و رحمانیت‌ و ربوبیت‌ است‌؛ وسیلهٔ‌ اقامه‌ وزن‌ و قسط‌ و عدل‌ و بیداری‌ و آگاهی‌ است‌؛ نور علم‌ و عقل‌ و معرفت‌ است‌؛ چراغ‌ در تاریكی‌هاست‌؛ ترجمان‌ وحی‌ و عنایات‌ خداست‌؛ عامل‌ پرهیز از افراط‌ و تفریط‌ و جنون‌ و خودمحوری‌ است‌؛ دلیل‌ بر رسالت‌ رسول‌ اكرم‌(ص‌) است‌؛ رمزی‌ است‌ به‌ سوی‌ حقایق‌ عالم‌؛ چراغی‌ است‌ نشانگر وحی‌ و نبوت‌؛ وسیلهٔ‌ نجات‌ است‌ و سعادت‌ و  شاید این بهترین سرنوشت باشد که با مدد از مولای صاحب قلم، اولین نگارننده کلام حق بر لوح هستی چند سالیست تمرین مشق می کنیم و بد خطی هایمان نیز گاهی به چشم دوستانمان نیک می افتد.

خدایا روز به روز در این مسیر عاشق تر، صبورتر، سر به تو و پیوسته ترم گردان.

پرواز

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • با نگارش نظرات خود، در وب سایت همراهمان باشید.
  • دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در  وبسایت فاطمه شریفی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.