امام علی (ع):
گنج‌هاى روزى در وسعت اخلاق نهفته است.
Wednesday, 3 March , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹ - 20 رجب 1442
شناسه خبر : 2095
  پرینتخانه » ایثار و شهادت تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳ |

مروری بر کتاب “اولین ها در گام دوم”

یزد- ایرنا - کتاب « اولین‌ها در گام دوم» نوشته فاطمه شریفی به تشریح فرازهایی از بیانیه گام دوم و پیوند آن با سبک زندگی و منش شهدای مدافعان حرم در قالب داستانی و نگاهی به زندگی چند شهید والامقام مدافع حرم پرداخته است.
مروری بر کتاب “اولین ها در گام دوم”

یزد- ایرنا – کتاب « اولین‌ها در گام دوم» نوشته فاطمه شریفی به تشریح فرازهایی از بیانیه گام دوم و پیوند آن با سبک زندگی و منش شهدای مدافعان حرم در قالب داستانی و نگاهی به زندگی چند شهید والامقام مدافع حرم پرداخته است.

نویسنده کتاب اولین‌های لبیگ‌گو به پیوند بیانیه گام دوم را مدافعان و شهدای حرم به ویژه جوانان  و نسل جدید انقلابی می داند که در نقطه طلایی آن شهید سردار حاج قاسم سلیمانی قرار دارد و پیوند تحقق بیانیه گام دوم با سایر کشورهای اسلامی به ویژه مردم عراق در جریان اقدامات و شهادت این سردار رشید رقم  می خورد.

این کتاب در ۸ فصل با عناوین «تجلی انسانیت در سایه خداباوری» ، «صیانتاز اخلاق و هوشیاری اجتماعی» ، «افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در جامعه»
، «مدافع سنگر همبستگی و خدمت به مردم» ، «پاسداری از نهاد خانواده»، «مبارزه با فساد و حراست تز بیت المال» ، «ستون شفافیت و دفاع از استقلال و آزادی» و  «مرزداران و مدافعان عزت ملی» است.

مقدمه کتاب نیز با تحلیلی از جایگاه شهید و شهادت از دیدگاه سپبهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نگارش شده است.

فاطمه شریفی در مقدمه این کتاب آورده: آنچه که ما دیدیم نه به عنوان فهم از اسلام بلکه روئیت یک تجربه از شهیدان است. خواهران و برادران من، تا کسی شهید نباشد، شهید نمی شود، شرط شهید شدن، شهید بودن است.”اگر امروز کسی را دیدید که بوی شهید از کلام او، رفتار او و اعمال او اسثشمام می شود، بدانید او شهید خواهد شد و تمام شهدای ما این مشخصه را
داشتند زیرا قبل از اینکه شهید شوند شهید بودند.”

در ادامه این مقدمه آمده: نمی تواند کسی قبل از اینکه علم بیاموزد عالم شود و شرط عالم شدن، علم آموزی است و شرط شهیدن شدن، شهید بودن است.

” این جایگاه به قدری بزرگ و رفیع است که امام خمینب فرمودند: ما نسبت به درک مقام آن ها عاجزیم همین بس که آن ها عند ربهم یرزقونند در این مسیر قربانی مهم است اما مهم تر از آن چیزی است که انسان برای آن قربان می شود. عظمت آن چیزی که برایش قربانی می شود مهم تر از خود قربانی است. امام حسین (ع) عظیم است اما اعظم از امام حسین آن چیزی است که امام حسین برای آن قربانی شد.

بازدیدها: 2

نویسنده : فاطمه شریفی | منبع خبر : خبرگزاری ایرنا
به اشتراک بگذارید
  • با نگارش نظرات خود، در وب سایت همراهمان باشید.
  • دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در  وبسایت فاطمه شریفی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.