امام علی (ع):
گنج‌هاى روزى در وسعت اخلاق نهفته است.
Saturday, 17 April , 2021
امروز : شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ - 6 رمضان 1442
شناسه خبر : 1820
  پرینتخانه » طنز تاریخ انتشار : 21 دسامبر 2018 - 13:42 |

از گیر دزد درآمده گیر رمال افتاده!

وقتي دشمن آب رو گِل آلود كرد خيلي ها هم خودشون را گم كردند و يك شبه به كاهدون زدند.قاچاق،احتكار،رانت،كم فروشي و بسياري از علف هاي هرز ديگه از ميدون آسيب پذير اقتصاد سر برآوردند و چوب اين بي اخلاقي ها خورد تو گوش قشرهاي ضعيف جامعه!!! در دل اين ماجرا يه عده هم كه […]

وقتي دشمن آب رو گِل آلود كرد خيلي ها هم خودشون را گم كردند و يك شبه به كاهدون زدند.قاچاق،احتكار،رانت،كم فروشي و بسياري از علف هاي هرز ديگه از ميدون آسيب پذير اقتصاد سر برآوردند و چوب اين بي اخلاقي ها خورد تو گوش قشرهاي ضعيف جامعه!!!
در دل اين ماجرا يه عده هم كه خلاصه مسئوليت هاي خوبي داشتند سعي كردند يه جوري نقش بازي كنن تا جامعه فكر كنه آب از آب تكون نخورده…اما شرح واقعي ماجرا را بايد از زبان سفره خانه همسايه شنيد و وجدان درد گرفت.
ولي امان از دم خروس و قسم حضرت عباس!!! مي گويند قاچاق پديده اي شوم؛احتكار رفتاري غير انساني و خلاصه كم فروشي هم كه نابخشودني و گناهي بزرگ به حساب مي آيد.،همه اين هارا قبول داريم اما چه كنيم كه آب از سرچشمه گلِ آلود است.
بسياري دست به كار شدند، در مرز هاي كشور لاله تقديم كرديم و دل هايي براي هميشه داغدار شد تا مقابل قاچاق سد بسازيم اما اين سوي مرزهاي شهامت به اشتباه مهندسي دچار شديم و به گفته يكي از نمايندگان مجلس با ۳۰ هزار ميليارد تومان كالاهاي قاچاق در انبارها روبه رو هستيم،انگار به جاي سد؛انبار ساخته ايم،آن هم انبارهايي كه جاي سوزن انداختن نيست والبته شايد انتهاي اين كيسه سوراخ داشته باشد.
اجناس احتكار هم با شيب بسيار ملايم تعيين و تكليف مي شوند به گونه اي كه اثر چشمگيري بر بازار و معيشت مردم ندارد. هر چند كاچي بهتر از هيچيه و اين همه كالا و وسيله مورد نياز مردم از بند قاچاق و احتكار رها شده اما ترس از روزيه كه تكليف اين ماجرا اونقدر زمان بخوره يا قطره اي پيشبره كه جريان نوش دارو پس ازمرگ سهراب تكرار بشه و خدا نياره روزي رو كه باز خبر بياد فلاني ها فرار را بر قرار ترجيح دادند !!! شايد مشخص شدن وضعيت و عرضه اين كالاها در بازار بتونه سهم زيادي از تنش ها را كنترل كند و سختي هاي زندگي مردم را كاهش بده…البته تلاش هاي انجام شده در اين حوزه بسيار ارزشمنده ولي با يه گل بهار   نمیشه!
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • با نگارش نظرات خود، در وب سایت همراهمان باشید.
  • دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در  وبسایت فاطمه شریفی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.